Bank of Japan (日本 銀行) Ödeme ve ödemeler genel müdürü Hiromi Yamaoka şöyle açıkladı:

“Küresel politika yapıcılar arasında kripto paralarla nasıl başa çıkılacağı konusunda kuşkusuz artan bir ilgi var. Japonya’nın yaklaşımı yeniliği caydırmaksızın aşırılıkları nasıl azaltacağını düşünmek olurdu ”dedi.

Gerçekten de, yaklaşık yedi bin ada ülkesi, kripto para birimleri ve özellikle ülkede yasal olarak kabul edilen bitcoin için kesin bir başarı noktası olmuştur. Üçüncü en büyük dünya ekonomisi, merkezi olmayan para birimlerinin ne olacağı konusunda hala mücadele eden bir ülke denizinde iyi bir deneydir.

İronik bir şekilde bitcoin’in fiyat artışı sadece düzenleyiciler arasındaki endişeyi hızlandırdı. Hemen hemen her hafta, günlük olmasa bile, dijital varlıkların açıkça yasaklanmaması durumunda ciddi bir şekilde kısıtlamak için bir köşeden veya dünyanın başka bir köşesinden çağrılar yapılır. Japonya için parola dikkatli görünüyor, ancak bu yeni para biçimlerinin ilk önce gelişmesine izin verme tarafında yanılıyor. Ve Japonya bunu, küresel düzenlemeyi arayan birinci dünya ülkelerinin artan bir havasında yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − 12 =